سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٩ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > درباره گروه > تاریخچه گروه 
 
 

بخش بیماریهای عفونی بیمارستان لقمان الدوله درسال 1352 برای اولین مرتبه در مراکز تابعه دانشگاه ملی سابق راه اندازی شد. پس از آن در سال 1358دپارتمان گروه بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به ریاست آقای دکتر هوشنگ ساغری فعالیت خود را آغاز نمود. بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید دکتر لبافی نژاد و بیمارستان بوعلی که متعاقباً به مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین (ع) منتقل شد؛ در سال 1364 به بخش های عفونی دانشگاه اضافه شدند. متعاقباً بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مسیح دانشوری نیز به عنوان یکی از بخش­های آموزشی دستیاران عفونی مورد تصویب قرار گرفت.

در حال حاضر گروه بیماریهای عفونی دارای 4 بخش عفونی می باشد؛ بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم دارای 27 تخت است و دکتر شروین شکوهی رئیس این بخش است. ریاست بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لبافی نژاد نیز بر عهده دکتر یادگاری­ نیا است که دارای 28 تخت است. بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین(ع) نیز دارای 18 تخت در بخش عفونی و 22-7 تخت در سایر بخش ها می باشد و دکتر سیمین دخت شعاعی رئیس آن است. دکتر پیام طبرسی رئیس بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مسیح دانشوری با 62 تخت (31 تخت مردان، 24 تخت زنان و 7 تختICU) می باشند.

 این بخش­ها با همکاری اعضای هیئت علمی گروه، با ارایه خدمات تشخیصی، درمانی، آموزشی و پیشگیرانه در خصوص بیماریهای عفونی به صورت سرپایی، بستری و مشاوره می پردازند.

از اقدامات دیگر این گروه تربیت فلوشیپ در رشته بیماریهای عفونی در بیماران مبتلا به نقص ایمنی  از سال 1390 بود  که در حال حاضر دارای 11 فلوشیپ می­ باشد. آموزش سایر رده ­های دانشجویان از کارآموزی تا دستیاران تخصصی بیماریهای عفونی نیز در این گروه از بدو راه اندازی تاکنون ادامه دارد.

از اقدامات مهم این گروه، راه اندازی مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری به منظور یکپارچه سازی خدمات به بیمارانHIV و آموزش دستیاران عفونی، از سال 1393 زیر نظر بخش بیماریهای عفونی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم می­ باشد.

درحال حاضر گروه بیماریهای عفونی دارای 17 هیئت علمی (5 استاد، 2 دانشیار و 10استادیار) است و دکتر شروین شکوهی مدیریت گروه را بر عهده دارند.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - گروه عفونی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران- خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی - جنب بیمارستان آیت الله طالقانی-دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی- دانشکده پزشکی- طبفه7

تلفن : 8-22439963- 021
پست الکترونیک :
infections@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.